Uklanjanje kapilara

Tehnike uklanjanja proširenih kapilara su različite u zavisnosti od lokacije i same prirode krvnih sudova. Na licu se najčešće pribegava koagulaciji radiotalasima i tretmanima laserom, a na nogama se često primenjuje sklerozacija – ubrizgavanje aktivne supstancije u krvne sudove.

U većini slučajeva potrebno je više tretmana u različitom vremenskom periodu da bi se dobili željeni rezultati.


Uklanjanje proširenih kapilara sa lica

Pojedinačni kapilari na licu najbrže i najuspešnije se uklanjaju radiotalasima ili laserom. Prilikom intervencije može se koristiti nastavak debljine vlasi kose ili nešto širi u zavisnosti od debljine kapilara a po završetku intervencije ostaju tanke krastice debljine uklonjenog kapilara. Najčešće je potrebno dva tretmana sa razmakom od dva meseca.

Kapilari se mogu uklanjati i diodnim laserom , KTP laserom ili Nd Yag-om. Za uklanjanje kapilara laserom potrebno je najčešće tri do četiri tretmana sa razmakom od jednog meseca. U zavisnosti od aparata na kome se radi intervencija nakon tretmana ostaju krastice ili modra polja duž kapilara.

Ukoliko na licu postoji mnostvo tankih kapilara koji formiraju difuzno crvenilo preko površine lica izbor je IPL aparat sa adekvatnom energijom i spektrom talasnih dužina.

 

spec. dr Svetlana Đurišić, dermatolog

 

Pročitajte još o uklanjanju kapirala na stranici dermatološke ordinacije Dermatim.

bitsyu