5 bizarnih faktora koji utiču na vaše mišljenje

Naše misli nas definišu na mnogo načina. Izgovaramo ih po društvenim mrežama i provodimo pauze za kafu u svađi sa kolegama jer nam se ne sviđaju iste marke telefona. Ali trgovci i naučnici znaju da naša mišljenja nisu fiksna kao što verujemo da jesu. Svakog dana, čudne i naizgled beznačajne stvari uvrću naše sklonosti. Na primer…

5. Temperatura utiče na naš ukus za filmove
 

Ako pogledate listu najpopularnijih romantičnih filmova svih vremena, primetićete nešto čudno: Polovina od top 10 je izašla u novembru ili decembru. Ovo je uprkos tome što letnji blokbasteri opelješe blagajne. Naučnici su odlučili da ispitaju ovo i primetili da je i kod iznajmljivanja filmova bio isti slučaj – romanse su popularnije zimi.

Kako? Zašto?
Ok, možda veliki studiji jendostavno imaju pravila da objavljuju takve filmove zimi i ljudi žele da se ugreju uz romantiku. Ali nije samo to. U jednom eksperimentu polovina učesnika je bila u hladnoj sobi sa ledenim čajem a druga polovina u toploj sa toplim čajem. Nakon nekog vremena, pitali su ih koji im se filmovi najviše sviđaju: romantični, trileri, akcije ili komedije.

 

 

I oni kojima je bilo hladno, izabrali su romantične filmove. Njihova teorija kaže da vaš mozak ima potrebu da vas zagreje. Svi mi mislimo kako nas romantika “zagreva” (znojavi dlanovi, rumenilo, ubrzano kucanje srca). Takođe, povezujemo bliskost sa drugim ljudima sa “toplotom” (kada kažete da su se dvoje “ohladili” to sigurno ne znači da se grle), pa kada se ohladite želite da gledate druge seksi ljude kako postaju bliski i to oko 90 minuta. Naš mozak nam podsvesno govori da nam treba toplota tokom hladnog vremena i čini nas podložnim “psihološkoj” toploti. Nažalost, ovo podrazumeva filmove sa Ketrin Hejl i Eštonom Kučerom, ali niko nikad nije rekao da opstanak lak.

 

Pročitajte koliko smo podložni manipulaciji u Galeriji:

bitsyu