The Better Phone: prvi telefon u čijem su kreiranju učestvovali roditelji kako bi zaštitili blagostanje dece

BetterPhoneProject1
BetterPhoneProject1

Tehnološki inovator, kompanija HMD, kreira telefon koji predstavlja alternativu za pametni telefon kako bi roditeljima pružili kontrolu nad vremenom koje njihova deca provode ispred ekrana i na društvenim mrežama.

Cilj je sačuvati mentalno zdravlje nove generacije uz telefon u čijem kreiranju su učestvovali roditelji kako bi zaštitili svoju decu i obezbedili bolji balans.

Digitalni detoks je nešto sa čime je kompanija HMD dobro upoznata, imajući na umu da je predvodila trend vraćanja na klasične telefone, unapeđujući klasike tako da zadovolje potrebe modernih korisnika koji žele da ograniče vreme koje provode ispred ekrana i na društvenim mrežama.

Ovaj proizvođač telefona sada sarađuje sa roditeljima kako bi zajedno kreirali telefon i druga nova rešenja koja će predstavljati odgovarajuću zamenu za pametni telefon i roditeljima dati kontrolu nad vremenom koje njihovo dete provodi ispred ekrana i na društvenim mrežama.

Veruje se da će novi uređaj takođe biti privlačan i generaciji Z koja je već uveliko usvojila digitalni detoks.

Kompanija HMD takođe sarađuje sa brojnim stručnjacima, aktivistima i grupama za podršku roditeljima kako bi bolje razumela potrebna rešenja. Svi će biti uključeni u globalne vebinare i forume kako bi se obezbedilo da saradnja i ko-kreacija budu u samoj srži projekta The Better Phone kompanije HMD. Sve zainteresovane strane se mogu prijaviti za učešče na: https://www.hmd.com/en_int/better-phone-project.

Lars Silberbauer, direktor marketinga u kompaniji HMD, rekao je: „The Better Phone projekat predstavlja put ka otkrivanju raznovrsnih rešenja koja imaju za cilj da se uhvate u koštac sa digitalnom preopterećenošću, pružajući izbor i ravnotežu. Naš cilj je da sarađujemo sa roditeljima i stručnjacima kako bismo razvili rešenja koja zaista zadovoljavaju potrebe ljudi, uvodeći inovacije u ovu oblast.”

Kao deo projekta The Better Phone, kompanija HMD je naručila novo globalno istraživanje kako bi dobila uvid u dileme sa kojima se roditelji suočavaju kada je reč o njihovoj deci i korišćenju pametnih telefona.

Istraživanje je pokazalo da roditelji prvi put svojoj deci daju pametni telefon kada imaju u proseku 11 godina – ali mnogi su priznali da misle da su trebali da sačekaju duže.

Globalno istraživanje u kom je učestvovalo 10.000 roditelja, a sprovedeno je u Ujedinjenom Kraljevstvu, SAD, Indiji, Nemačkoj i Australiji, pokazalo je da je više od polovine ispitanika reklo da se kaju što su svom detetu dali pametni telefon tako rano. Trećina njih je navela negativne efekte uređaja i promene u ponašanju kao ključne razloge za to. Takođe, postoji stalna zabrinutost kada je reč o uticaju koji društvene mreže imaju na decu, što često ide ruku pod ruku sa pametnim telefonima.

Čak 70% ispitanih roditelja je reklo da su zahvaljujući svom odrastanju bez pametnih telefona više vremena provodili sa porodicom – kvalitetno provedeno vreme je ono što njihova deca ne doživljavaju: 55% ispitanika je reklo da je korišćenje telefona od strane deteta izvor velikih rasprava, a trećina njih je plakalo zbog opsednutosti njihovog deteta mobilnim telefonom.

Oko 64% roditelja je reklo da korišćenje pametnog telefona negativno utiče na san njihove dece, 61% misli da smanjuje količinu fizičke aktivnosti koju njihova deca upražnjavaju, a više od polovine (54%) je zabrinuto da će smanjiti vreme koje provode u druženju sa prijateljima.

Uz više od polovine roditelja koji se slažu da pametni telefoni mogu da imaju pozitivan uticaj na njihovu decu i da im pomognu u obrazovanju – uključujući i to da im pomognu da ostanu u kontaktu sa svojim prijateljima – roditelji se očigledno suočavaju sa dilemom.

Tehnološki inovator, kompanija HMD sada teži ka tome da razume ove izazove i ponudi nova i inovativna rešenja koja će funkcionisati kako za roditelje, njihovu decu, generaciju Z tako i za bilo koga ko je u potrazi za pouzdanom alternativom za pametne telefone.

HMD takođe želi da sarađuje sa bilo kim ko je zainteresovan za ovu temu i ko bi želeo da učestvuje u kreiranju promene i pronalaženju novih rešenja.

bitsyu