Test: realme C67 – Odličan telefon za mlade za samo 200 evra

test-realme-c67-telefona
test-realme-c67-telefona

realme C67 je novi model sve popularnijeg brenda koji je od danas u prodaji u Srbiji, a mi smo ga već testirali.

Telefon je direktan naslednik najprodavanijeg modela u 2023. godini – realme C55. A kako je realme C serija dostigla je 100 miliona isporuka, očekivanja od ovog modela su velika.

C67 je pre svega namenjen mlađim korisnicima manjeg budžeta. I realme je više puta dokazao da ume da prepozna koje su to najvažnije karakteristike telefona u svakoj klasi.

Tako C67 donosi značajna unapređenja, pre svega kod kamere koja sada ima 108 megapiksela. Tu je i dosta memorije (8GB + 8GB RAM) uz vrlo pristojne karakteristike za budžetski model. Ističemo i čak 256 GB za čuvanje sadržaja, što je poprilično i definitivno će odgovarati ciljnoj grupi koja voli da fotka, snima, gleda filmove i serije i sluša muziku na telefonu.

Uvek Najbolji u klasi

realme se poslednjih godina uspešno trudio da njihovi modeli budu uvek najbolji izbor u klasi, uz ključne karakteristike koje prevazilaze konkurenciju. Dovoljno je baciti pogled na C67 i biće vam jasno da je to slučaj i kod ovog uređaja.

Kućište je dodatno stanjeno pa je sada njegova debljina svega 7.59 mm. Lepo leži u ruci i pruža prijatan osećaj. Telefon dolazi u dve boje i to Sunny Oasis i Black Rock. Kućište je očekivano urađeno od polikarbonata, ali telefon ne deluje previše plastično. Lajsna je čvrsta, a zadnja strana izgleda veoma lepo dizajnirana. Ono što je pohvalno je da nema plastičnog okvira oko ekrana, pa i sa prednje strane deluje kao da pripada nešto višoj klasi uređaja. realme C67 ima IP54 sertifikat, što znači da možete da ga poprskate vodom bez straha da će se pokvariti. Telefon može i da se otključa mokrim prstima. Na kućištu su ugrađeni stereo zvučnici što je izuzetak čak i za nešto skuplje modele. Tu je 3.5mm ulaz za slušalice i to nije loše u ovoj klasi, zato što kupci neće odmah morati da investiraju u nove bluetooth slušalice.

Ekran je LCD dijagonale 6.72 inča sa osvežavanjem od 90Hz. Pružiće 950 nita svetla što je sasvim pristojno. Tako će slika uz FHD+ rezoluciju (1080*2400 piksela) biti oštra i svetla i korisnici neće morati da kriju ekran od sunca da bi pročitali poruku, što je bio slučaj pre nekoliko godina sa modelima osnovne klase. C67 tako dokazuje koliko je realme podigao standarde i očekivanja i do sada je bio trend da i drugi proizvođači nude slične karakteristike po ovoj ceni ali sa zakašnjenjem od bar pola godine.

Što se tiče kamere, realme je zadržao svoj koncept od prethodnih modela sa samo jednom glavnom kamerom. Logika je da umesto tri ili četiri jeftina senzora ugrade jedan ali značajno bolji. Tako je i sada, pa C67 ima Samsung Isocell senzor velike rezolucije od 108 megapiksela i dijagonale 1.67 uz podršku senzora dubine. To C67 čini prvim modelim u ovom cenovnom rangu sa ovako snažnom kamerom i zapravo je jedini budžetski telefon kojim ćete moći da snimite iole pristojne fotografije.

Podržan je digitalni zum do 3X, a realme navodi da neće biti gubitka kvaliteta. Zaista, tako velika rezolucija omogućava kropovanje kako bi se dobio zumirani kadar. Podržano je i snimanje u punoj rezoluciji, kada ćete uhvatiti pregršt detalja.

U odnosu na druge telefone od oko 200-250eur, kamera na C67 je veliki iskorak napred. U idealnim uslovima, što znači dovoljno svetla ali ne direktno uperenog u kameru, fotografije će biti veoma dobre. Oštrina je solidna a boje prirodne, iako ne bi škodio nešto zasićeniji kolorit.

Očekivano, mračniji kadrovi su imali nešto veći šum, ali u granicama podnošljivog . Moćni senzor i visoka rezolucija su omogućili efikasnije prikupljanje svetla pa i jasnije noćne kadrove.

Kako se očekuje da telefon pre svega nose mlađi korisnici, tu su brojni filteri za street photography, originalno napravljeni za realme 11 Pro seriju.

Telefon snima video do HD rezolucije sa 30 sličica u sekundi. Po dnevnom svetlu, kamera može da zabeleži prilično dobre zapise.

Što se tiče funkcionalnosti, android 13 uz Snapdragon 685 čipset pružaju natprosečne rezultate. realme ističe da je ovo prvi Snapdragon čipset u C seriji. Većina operacija je radila bez kašnjenja i štucanja, a samo neke naprednije aplikacije su zahtevale nešto više vremena za otvaranje. Čak i moderne igre rade bez problema i mlađi korisnici će sigurno biti zadovoljni ugođajem.

Tu je i Mini Capsule 2.0, odnosno prozorčić u gornjem delu ekrana gde se prikazuju značajne informacije. Capsule 2.0 se prilagođava ekranu i okolnostima pa ćete na njoj dobiti informacije o muzici koju slušate, vremenu ili nekom događaju iz kalendara. Takođe, svetleće u zavisnosti od stanja baterije ili vas supozoriti da ste potrošili određenu količinu mobilnih podataka, što je vrlo zgodno. Sve izgleda atraktivno, radi dosta glatko i definitivno olakšava korišćenje.

Podržano je punjenje do 33 wata, a realme nas je razmazio pa se punjač dobija u kompletu. Za 26 minuta punjenja dobićete 50 posto baterije. Kada je puna, telefon će izdržati i dobra dva dana uz prosečno korišćenje, što i nije neobično imajući u vidu kapacitet od 5000mAh uz malu potrošnju Snapdragon 685 čipseta. U kompletu se dobija providna futrola, dok je na ekranu fabrički zalepljena zaštitna folija. Dakle, nema dodatnih troškova.

Cena realme C67 je 27.999 dinara ali do kraja februara 2024. svi kupci dobijaju popust od 5.000 dinara, što nije malo.

Uz atraktivan dizajn i kameru koja prevazilazi svoju klasu, realme C67 je još jednom potvrdio za vaš novac možete da dobijete više nego što ste očekivali i to treba iskoristiti.

bitsyu