Najbolji telefoni do 200 evra za 2020 su već u prodavnicama. I evo naših sugestija i predloga za kupovinu u Srbiji sa najboljim cenama.
Najbolji telefoni za 2021 godinu se nalaze na ovom linku!
Kod kupovine telefona ona stara izreka itekako važi – kada ne znaš šta da odabereš, kupi najskuplje. I zaista, flagship telefoni koje god kompanije, od Apple, Samsung ili Huawei pa i Xiaomi su naravno modeli sa kojima ne možete mnogo da pogrešite.
Ali, ukoliko ne želite da potrošite toliko para, za mnogo manje možete da kupite veoma dobar telefon. Prvo pogledajte naš tekst Najbolji jeftini telefoni. U njemu smo opisali nekoliko modela koji bi mogli da predstavljaju alterantive skupim telefonima po mnogo nižoj ceni.
Ipak, sada smo odredili jasnu cifru i evo naših predloga najboljih telefona do 200e za 2020 godinu.
Najbolji telefoni do 200 evra
Ako vam treba novi telefon i imate manje od 200 evra imamo ideju. Nokia 4.2 je jedan od najbolje zaokruženih paketa, koji ima sve vrlo solidne komponente.
Od kada se Nokia brend vratio i to u Android svet, njihovi modeli telefona niže i srednje klase su pružali odličan odnos cene i kvaliteta.
I kod modela 4.2 je to slučaj. Zapravo je neverovatno da su inženjeri kompanije uspeli da sve uglave sve to u tako malo budžeta.
Recimo, tu je glavna kamera sa dva objektiva od kojih glavni ima 13 megapiksela. Kamera radi veoma dobro snimajući solidne fotke u različitim uslovima.
Tu je ležište sa microSD memorijske kartice i to do 32 GB što je vrlo zgodno.
Ipak, glavna stvar je provereni software. U pitanju je Android One, odnosno izvorni Android koji radi brzo i bez ikakvih problema. Sve je čisto i intuitivno. Zapravo, iskustvo je slično kao kod Google Pixel telefona a među prvima će dobijati i sva unapređenja.
Kućište je plastično ali više volimo uštedu na pakovanju nego na karakteristikama.
Zašto je dobar telefon? Zato što ima zaokružen paket, sve solidne komponente koje rade dobro zajedno po izuzetno povoljnoj ceni.
Cena: oko 150 evra
Sa Samsung telefonima dobijate poprilično visok nivo sigurnosti u kojoj god klasi da se nalaze. A to znači da možete biti sigurni da će čak i jeftini teletoni srednje ili čak niže klase raditi dobro. I to raditi godinama.
Galaxy A30 je dobar izbor ako tražite kvalitetan ekran (bolji je nego kod Nokie). Ima veću dijagonu koja ide do samih ivica telefona. Ako gledate serije i filmove na telefonu, ili video snimke ovo ja definitivno bolji izbor. Isto važi i za igranje igara koje po pravilu zahtevaju veće ekrane.
I ne samo to već je u pitanju Super AMOLED sa dijagonalom 6.4 inča što je izuzetno za telefon niže klase.
Što se tiče karakterstika sve pokreće Samsungov procesor Exynos 7904, a telefon ima bateriju od 4.000 mAh. Memorije je više nego dovoljno a tu su i dve kamere koje rade veoma dobro.
Zašto je dobar telefon? Zato što ima odličan ekran po niskoj ceni.
Cena: oko 200e
Xiaomi Mi A3
Ako tražite super povoljan telefona sa što boljom kamerom imamo ideju. U pitanju je Xiaomi Mi A3. I dobićete verovatno najbolju kameru za najmanje para.
Osnovna kamera ima 48 megapiksela, tu je i ultraširoki objektiv kao i još jedan senzor za određivanje dubine snimka. Snimci zabeleženi po danu i uz dovoljno svetla su starno veoma kvalitetni i skoro da mogu da se nose sa flagship modelima telefona. Xiaomi je telefon opremio veštačkom inteligencijom koja će sve snimke učiniti još boljim u različitim uslovima snimanja.
Dizajn telefona je takođe veoma dobar i ne deluje jeftino a staklene površine ostavljaju luksuzan utisak.
Dobra stvar je što je tu i 3.5mm ulaz za slušalice.
Operativni sistem je Android One sa kojim nema greške.
Mali nedostatak je senzor prsta koji se nalazi ispod ekrana i nije najprecizniji baš uvek.
Zašto je dobar telefon: Zato što ćete dobiti telefon sa vrhunskom kamerom po smešnoj ceni.
Cena: oko 170 evra
Xiaomi Redmi Note 7
U pitanju je poprilično solidan telefon poznate kompanije. Kučište je urađeno od metala i stakla i uliva poverenje. Ekran ima 6.35 inča i Full HD plus rezoluciju kao i veoma dobar prikaz. Dvostruka kamera je tu, baš kao i senzor otiska prsta ispod ekrana, koji radi ok. Procesor je Snapdragon 660, koji je u srednoj klasi a uz 4 GB memorije radi sasvim pristojno. Baterija je 4.000 mAh a sve radi veoma brzo.
Zašto je dobar telefon: Ne izdvaja se ničim posebno, ali za poprilično malo para ćete dobiti dobar telefon kome sve radi kako treba baš kao da je u pitanju telefon srednje klase a ne jedan od najpovoljnijih modela na tržištu. A uz to izgleda sjajno.
Cena: oko 150 evra
Honor 10 Lite
U pitanju je jedan od telefona koji su stigli početkom prošle godine a u međuvremenu mu je cena i pala. Radi se o jednom najboljih budžetskih telefona do 200 evra koji možete da kupite.
Ekran od 6.21 inča je LCD ali veoma oštar i dovoljno svetao. Ide skoro do samih ivica uređaja, a tu je samo mali notch. Dva objektiva glavne kamere pružaju veoma dobre snimke a omogućeno je i snimanje portreta sa zamućenom pozadinom. Kamera zapravo radi izuzetno u skoro svim uslovima i to uz pomoć AI podrške.
Kućište jeste plastično ali deluje dosta dobro.
Micro USB podseća da je u pitanju telefone niže klase.
Sve pokreće Kirin 710 procesor uz 3 GB memorije dok dodatni prostor za vaše slike i podatke možete da dobijete proširenjem memorijskom karticom.
Zašto je dobar telefon: Zbog niske cene i odličnog izbora komponenti koje nisu ni preskupe ali donose dobre karakteristike. U pitanju je jedan od najboljih telefona sa ekranom veće dijagonale.
Cena: oko 170 evra
Najbolji telefoni do 200 evra- Saveti za kupovinu telefona
Ako kupujete telefon uz ograničen budžet verovatno ćete se potruditi da ga nađete po što povoljnijoj ceni. I vrlo često neki modeli mogu da se nađu na oglasima po nižoj ceni od one u prodavnicama. Ukoliko se odličite sa ovakvu kupovinu proverite kakva je situacija sa garancijom i probajte da pronađete proverenog prodavca koji godinama radi i ima pozitivne kritike. Mi ipak savetujemo da telefone kupujete u ovlašćenim prodavnicama kako biste bili sigurni da dobijate verziju za naše tržište sa proverenom garancijom, što jeste važno.
Takođe, razmislite za šta najviše koristite telefon. Ako su u pitanju igre i gledanje multimedijalnih sadržaja onda odaberite model sa većom dijagonalom ekrana i što boljom rezolucijom. Idealno bi bilo da telefon ima OLED ekran, ali ćete za njega morati da platite i malo više.
Ukoliko puno slikate, onda birajte model sa što boljom kamerom. Kupite telefon sa bar dva ili tri objektiva, što je danas standard za srednju klasu.
Ako planirate da igrate zahtevne igre, ili koristite neke veće aplikacije trebaće vam što više memorije i što boji procesor.
Takođe, ukoliko često koristite telefon proverite i koliko brzo se telefon puni i da li je punjač USB-C i da li imate rezervene kablove i punjače, što može da bude važno, baš kao i da li je omogućeno bežično punjenje.
Pogledajte i – Telefoni sa najboljom kamerom 2020