Bilo da ste vlasnik male kancelarije, preduzeća ili jednostavno posedujete štampač u kući na kom puno štampate pre ili kasnije shvatićete da puno novca dajete na nove kertridže (u slučaju inkjet rešenja) i tonere (kada je reč o laserskim štampačima i MF uređajima). Reciklaža je jedini pravi put da uštedite i jedini pravi način da sačuvate životnu okolinu, a da ne izgubite na kvalitetu štampe. Međutim, da bi se postigao pun efekat reciklaže neophodno je pridržavati se nekih pravila.
Pravila korisnika:
1. Nemojte vaditi kertridž iz štampača! Ovo je dozvoljeno jedino ako smatrate da je prazan ili mislite da nešto nije u redu sa njim
2. Nedeljno jednom morate odštampati dokumenat ili sliku koja će sadržati sve boje (za ovaj test je idealna CLEAN opcija softvera vašeg štampača)
3. Na mlaznice (dizne) kertridža nikada ne lepiti ništa
4. Da biste izbegli stradanje elektronike kertridža, odmah nakon prvih znakova da je isti prazan, odnesite ga na dopunu. Jedino tako ćete očuvati svoj uređaj i njegove delove
5. Provera elektronske funkcionalnosti kertridža je važan postupak u celoj proceduri. Izvadite kertridž, ugasite štampač. Zatim ponovo upalite štampač i stavite na mesto kertridž. Pokušajte nešto da odštampate, ukoliko uređaj uvuče papir i čujete da normalno funkcioniše (štampa bez obzira na kvalitet slike ili dokumenata), budite sigurni da je sve u redu. Takođe se može desiti da štampač ne prepoznajekertridž ukoliko su zaprljani kontakti u samom štampaču ili na kertridžu. Kontakte u štampaču možete očistiti alkoholom, ali ga obavezno ugasite.
Pravila reciklera:
1. Prvo se čisti kertridž
2. Dizne, tj. mlaznice se ultrazvučno čiste
3. Punjenje samog kertridža sa originalnom bojom
4. Testiranje – provera kvaliteta štampanja
5. Odgovarajuće pakovanje
Ako se pridržavate gore navedenih pravila reciklaža može veoma brzo da vam se isplati, a jedini nedostatak joj je što se jedan kertridž ili toner ne mogu beskonačno reciklirati.
Kontakt: Toner diskont